Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVA


DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVA
Dňa 29. septembra 2017 sa pri príležitosti Dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky uskutočnil v priestoroch vojenského útvaru v Rožňave Deň otvorených dverí, na ktorý pozvanie veliteľa posádky pplk. Ing. Oliver TODERIŠKU prijali nie len hlavní funkcionári mesta Rožňava, členovia Zboru protifašistických bojovníkov, vojenskí veteráni, ale aj materské, základné a stredné školy z Rožňavy a územného okolia posádky.
Podujatie bolo zahájené slávnostným nástupom prof. vojakov slúžiacich v posádke Rožňava pod velením mjr. Ing. Petra TRUHANA, ktorého boli účastní prítomní návštevníci a popri prinesení štátnej vlajky a znení štátnej hymny mali možnosť zažiť jedinečnosť tejto chvíle. Dňa otvorených dverí sa za priazne slnečného počasia zúčastnilo celkovo 670 návštevníkov, ktorí mali možnosť vidieť okrem statických ukážok chemickej a delostreleckej techniky a výzbroje aj dynamickú ukážku vytýčenia a presunu pripravenú príslušníkmi práporu RCHBO. Pre deti boli pripravené rôzne súťaže, najzaujímavejšou bola disciplína, v ktorej deti ukázali svoju silu- Ťahanie Land Rovera alebo Koľko detí utiahne Land Rover? V súťažnej disciplíne v podobe štafety- kotúľanie pneumatiky, ktorá sa rovnako tešila vysokej úspešnosti, zase deti prejavili svoju rýchlosť. Celé podujatie bolo obohatené aj o ľudové umenie a spríjemňoval ho vojenský folklórny súbor Haviar svojou Školou tanca, do ktorej sa mohli zapojiť všetky zúčastnené deti.

Tento deň bol veľmi príjemným a pekným dňom pre nás všetkých a pevne veríme, že rovnako aj pre všetkých návštevníkov, ktorí sa na nás prišli pozrieť a tým prejavili svoju priazeň nie len nám, ale aj celým Ozbrojeným silám Slovenskej republiky.


DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVADEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVADEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVA

Autor: prrchbo - Dátum: 04.10.2017
Čítanosť: 591
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share