Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
December 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Príslušníci prrchbo sa zapojili do najväčšieho aliančného cvičenia v tomto roku


Príslušníci prrchbo sa zapojili do najväčšieho aliančného cvičenia v tomto roku  

Do najväčšieho spojeneckého cvičenia jednotiek Síl rýchlej reakcie NRF (NATO Response Force) pod názvom STEADFAST JAZZ 2013 v Poľsku, Estónsku a Lotyšsku sa v týchto dňoch zapojili aj príslušníci slovenských ozbrojených síl.

Cvičenie STEADFAST JAZZ 2013 sa uskutočňuje v dňoch 29. októbra až 9. novembra na území Českej republiky, Estónska, Lotyšska, Nórska a Poľska. Jeho cieľom je zladiť a certifikovať jednotky NRF, ktoré budú v roku 2014 v nepretržitej pohotovosti na nasadenie. V zostave spojeneckých síl má svoje miesto aj 23 príslušníkov práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (prrchbo) z Rožňavy a päť príslušníkov Základne mobilných komunikačných a informačných systémov z Ružomberka.

V poľskom výcvikovom priestore Drawsko - Pomorskie bude cvičiť mnohonárodný prápor radiačnej, chemickej a biologickej ochrany, ktorého súčasťou sú jednotky zo Slovenskej republiky (prrchbo Rožňava), Českej republiky, Francúzska, Poľska a Rumunska. Príslušník rožňavského práporu rchbo zároveň pracuje v štábe spojeneckého veliteľstva v Lotyšsku.

Výstavbou a prípravou mnohonárodného práporu bolo poverené Francúzsko. Mnohonárodný prápor bude v nepretržitej pohotovosti počas celého roka 2014 na plnenie odborných úloh a bude pripravený zasiahnuť v prípade incidentov spojených s únikom a zneužitím rádioaktívnych, chemických a biologických látok a priemyselných toxických látok.

V Estónsku sa do cvičenia zapojilo päť slovenských príslušníkov nasaditeľného modulu komunikačných a informačných systémov DCM z Ružomberka, ktorí sa podieľajú na komunikačnej a informačnej podpore velenia mnohonárodného práporu a pozemných jednotiek.


Príslušníci prrchbo sa zapojili do najväčšieho aliančného cvičenia v tomto rokuPríslušníci prrchbo sa zapojili do najväčšieho aliančného cvičenia v tomto rokuPríslušníci prrchbo sa zapojili do najväčšieho aliančného cvičenia v tomto rokuPríslušníci prrchbo sa zapojili do najväčšieho aliančného cvičenia v tomto roku

Autor: prrchbo , Foto: prrchbo - Dátum: 29.10.2013
Čítanosť: 5031
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share